
Image not available
LOCK OFFROAD COMMANDO Wheels Machine With Clear Coat 20x10 Rims 8x180mm ET-18mm
MFG Number: COMMANDO-2188MCIn StockWheels
$423.00
In Stock
Only 8 left in stock
Dispatch within 24 Hours
Your product will be shipped quickly.
3-Year Warranty
Product is covered with warranty conditions.
Why Shop With Us
Fast Shipping
Quick dispatch and reliable delivery to your location.
Easy Return
Hassle-free returns within 30 days of purchase.
Warranty Policy
Comprehensive warranty coverage for peace of mind.
Product Information
Product Description
NEW 20x10 LOCK OFFROAD COMMANDO Machine With Clear Coat wheels 8x180mm with ET-18mm offset. Rims rated for 3,700 LB. Local pickup, install & nationwide shipping.
Technical Specifications
| Product Type | rims |
|---|---|
| Brand | LOCK OFFROAD |
| MFG Number / SKU | COMMANDO-2188MC |
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Diameter | 20" |
| Width | 10" |
| Offset | -18mm |
| Hub Bore | 124.3mm |
| Finish | Machine With Clear Coat |
| Style | COMMANDO |
| Condition | new |